Zaključek Šole prenove
Na slovesnem dogodku ob zaključku projekta Šola prenove je bil glavni poudarek, da kulturna dediščina nikakor ni breme, ampak priložnost za generacije, ki prihajajo. Na okrogli mizi je tekla beseda o tem, kaj lahko različni akterji skupaj naredimo, da kulturno dediščino čim bolj približamo mladim.
Zaključni dogodek Šole prenove za nove generacije in dediščino 21. st., ki je bil sofinanciran z razpisa Norveškega finančnega mehanizma, je potekal v Sokolskem domu Škofja Loka. Na njem so med drugim s pomočjo kratkega filma izpostavili dosežke projekta, katerega glavni cilj je bil vzpostaviti medinstitucionalno okolje in učne prakse, za bolj načrtno izobraževanje mladih na ravni osnovne šole o kulturni dediščini in njeni prenovi.
Pozdravni nagovor je imela podžupanja Občine Škofja Loka Tina Teržan, slavnostna nagovora pa namestnik veleposlanika Kraljevine Norveške Herman Baskår in vodja Sektorja za finančne mehanizme in vodja Nosilca programa na Ministrstvu za kohezijo in regionalni razvoj Jadranka Plut.
Del zaključnega dogodka je bila tudi okrogla miza ''Kako KUL je KULturna dediščina mladim generacijam?'', ki jo je moderirala Marjana Grčman, predsednica Društva turističnih novinarjev Slovenije.
Sodelovali so:
- Špela Spanžel, Ministrstvo za kulturo, generalna direktorica Direktorata za kulturno dediščino
- dr. Vilma Brodnik, Zavod Republike Slovenije za šolstvo
- Matevž Granda, arhitekt in urednik revije Outsider,
- doc. Aleksander Ostan, profesor na Fakulteti za arhitekturo Univerze v Ljubljani.
V kulturnem programu so nastopili učenci in učenke Osnovne šole Ivana Groharja Škofja Loka, ki je bila partnerica v projektu.