Poročilo - o izvedenih aktivnostih v sklopu ''Evropskega tedna mobilnosti 2015'' v občini Škofja Loka
Občina Škofja Loka je tudi v letu 2015 že peto leto zapored sodelovala v sklopu Evropskega tedna mobilnosti. Poleg standardne promocije javnega prevoza na dan brez avtomobila 22. septembra smo za letošnjo kampanjo izvedli bolj obširen program, s katerim smo želeli prebivalcem in obiskovalcem Škofje Loke predstaviti aktivnosti in občutja, ki jih imamo in imajo pri mobilnosti tako za potrebe dostopa do šole oziroma službe kot do drugih rekreativnih aktivnosti.
Tudi tokrat smo predstavili skupne dosežke na področju prometno urbanističnih ureditev s poudarkom na zniževanju hitrosti in izboljšanju prometne varnosti.
Evropski teden mobilnosti je potekal tradicionalno med 16. in 22. septembrom. V občini Škofja Loka smo izbrali dva dneva: 19. in 22. september, na katerih smo usmerili večino dejavnosti.
Več o poteku aktivnosti letošnjega ETM 2015 si lahko preberemo v pripetem poročilu.