Orgle opoldne 2025
V cerkvi Žalostne Matere Božje (Špitalska cerkev) na Spodnjem trgu v Škofji Loki bo v okviru cikla koncertov Orgle opoldne 2025 v soboto, 1. februarja 2025, ob 12. uri nastopil Uroš Pele.
Orgle Glasbene šole Škofja Loka, opus 42 Orglarstva Močnik, že vse od svoje inavguracije v decembru 2023 živijo polno pedagoško in koncertno življenje.
Na tokratnem opoldanskem koncertu bo njihovo barvito zvočnost s pridom izkoristil Uroš Pele, ki po končanem magistrskem študiju klavirja na ljubljanski Akademiji za glasbo letos tam zaključuje še umetniški magisterij iz orgel, eno leto pa je študiral orgle tudi na Lisztovi akademiji v Budimpešti.
Na sporedu bo Reubkejeva sonata na besedilo 94. psalma, ki velja za enega izmed vrhuncev romantičnega orgelskega repertoarja.
Vstop je prost, lepo vabljeni.